TheRollingStones-4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                             Zespół napięcia przedmiesiączkowego był pierwszym zespołem całkowicie odmiennym od tego, co dotychczas uważałam za zespół na przykładzie zespołu The Rolling Stones. Z czasem szum wokół rozmaitych zespołów niepostrzeżenie przeszedł ze sfery muzycznej w medyczną . Zespoły chorobowe diagnozują nasze smutki i wyjaśniają wszelaki dyskomfort a każdy z nich należy wyleczyć. Odkrywczy niegdyś i słynny co najmniej tak samo jak zespół The Rolling Stones wspomniany zespół przedmiesiączkowego napięcia ( w skrócie ZNP) to poczciwy antyk w porównaniu z obecnymi demonami medycyny, czyhającymi na człowieka bez względu na to, ile ma lat i w takim stopniu, że już nie człowiekiem zwać się powinien, lecz zespołem współczesnego człowieka.

Na zespół współczesnego człowieka składa się niezliczona ilość pomniejszych zespołów (zwanych też syndromami) – od zespołu Stresu przed i po urazowego przez – Suchego oka, Pustego gniazda, Niespokojnych nóg, Cieśni nadgarstka, aż po cały wachlarz przypadków związanych bezpośrednio z trybem życia (wydawałoby się  przyjemnym) lub wykonywaną pracą (na pozór normalną). Mamy więc, cytując za Wikipedią – Zespół klasy ekonomicznej (ten mi nie zagraża), Diogenesa ( mogę mieć w genach) a nawet Obcego akcentu (odpuszcza mi w Krakowie). Osobna grupa to zespoły wyjaśniające przyczyny ludzkich błędów i wypaczeń. Nie są one błędami i wypaczeniami lecz objawami poszczególnych zespołów! Kanału łokciowego -tłumaczy rozpychanie, Nagłej zmiany strefy czasowej wyjaśnia absurdalne zachowania delegacji państwowych w podróżach dyplomatycznych, Nakładania – jest przyczyną wielu rodzinnych konfliktów podczas obiadu u teściowej. Kompleksowy zespół bólu regionalnego dotyka wszystkich bez wyjątku urzędników małych gmin, a coś takiego, jak Zespół krótkiego QT –  potrafi zepsuć komuś życie, a przecież mamy opis i leczenie , bo zespół jest po to, żeby go wyleczyć, jak już pisałam na początku. Lista jest długa a studiowanie jej wieczorami grozi Zespołem Hioba. Jest taki. Mimo to warto się zapoznać z własnymi chorobami, bo myśl o tym, że życie to tylko niezależna od nas choroba, którą można zwalczyć suplementami albo terapią – przynosi ulgę zwłaszcza w podeszłym wieku. Tylko się nie zarzekaj, drogi czytelniku, żeś jest zdrów i w formie, bo ci znajdę taki zespół, że zatęsknisz za Cieśnią nadgarstka i niedzielnym Nakładaniem.

Ktoś z Twoich przyjaciół okazał się nagle innym człowiekiem niż ten, za jakiego go miałeś? Nic z tych rzeczy! Cierpisz na Zespół Caprgasa ! „Osoba chorująca na zespół Capgrasa sądzi, że znani jej wcześniej ludzie zostali zastąpieni sobowtórami, (kosmitami ,robotami). Twierdzi, że z oryginalnych postaci pozostał tylko wygląd. ” Albo inny przykład, prosty i powszechny. Boli cię ramię. Mówisz- zwykły ból , przejdzie, a tu się okazuje, że nie ma czegoś takiego jak zwykły ból. Nie przejdzie. W każdym razie nie powinno. Nie pozwól żeby przeszło!  Zespołów odpowiedzialnych za ból ramienia jest multum, więc pędź do apteki i połknij zaraz antidotum zanim trafisz na ostry dyżur z pięcioma zespołami naraz. Ponoć jak się człowiek budzi rano i nic go nie boli znaczy że umarł. Wtedy jedyny zespół jaki mu pozostał to ten, który zagra na pogrzebie. Zdrowy i martwy to w zasadzie jedno i to samo. Cokolwiek robisz lub czujesz – medycyna dawno już to opisała i nie ma świętości, świętość to nic innego jak zespół ducha świętego.

Wszyscy jesteśmy pacjentami coraz bardziej wyspecjalizowanych dziedzin. Trudno za tym nadążyć. Skupieni na swojej cieśni nadgarstka nie umiemy jednocześnie panować nad migotaniem przedsionków. Trzeba wypracować podzielność uwagi, w czym może pomóc lekarz lub farmaceuta. Zespół niepodzielności uwagi też się leczy! Człowiek , jak widzimy -męczy się w kawałkach. Zespół przytrzaśniętego łokcia jest całkowicie innym zagadnieniem niż zespół rozbitego kolana. Nie możesz powiedzieć, że upadłeś i się porozbijałeś, bo to prymitywne podejście do sprawy. Uszkodzenia ciała nastąpiły w wyniku działania dwóch różnych zespołów nazwanych imieniem dwóch różnych odkrywców o trudnych do wymówienia nazwiskach. Dzięki zespołom chorobowym nikt dzisiaj nie umiera ze starości!! I to jest piękne i dlatego warto chorować! A na dobranoc walnijcie sobie porządną banię bo zespół anonimowego alkoholika zadba o tę anonimowość skutecznie i bez obawy o konsekwencje.